جشنواره بین المللی تئاتر مقاومت

فراخوان بخش تئاتر ملل ،کشورهای اسلامی

دبیرخانه هجدهمین جشنواره بین المللی تئاتر مقاومت با تمرکز بر جریان سازی و ایجاد تعاملات بینا فرهنگی با دیگر کشورهای اسلامی بخش تئاتر ملل را در قالب تولیدات مشترک و اعزام گروه های نمایشی از ایران و حمایت از اجرای آثار ملل برگزار می‌نماید.
در این دوره، دبیرخانه جشنواره صرفا حمایت کننده تولید آثار و اعزام کننده آثار به کشورهای کشورهای دارای شرایط میزبانی می‌باشد.
لازم به ذکر است که هرگونه تعامل اجرایی در هر یک از کشورهای میزبان منوط به شرایط زمان برگزاری جشنواره است و در صورت هرگونه اختلال در میزبانی کشور مقصد برنامه متناسب در زمان مقرر اعلام خواهد شد.

بخش اول بین الملل:
آثار منتخب توسط مدیر بخش و کارشناسان مورد ارزیابی محتوایی و گفتمانی قرار می گیرد و در صورتی که هر یک از کشورهای مقصد شرایط میزبانی در زمان مقرر را نداشته باشند، آثار به یکی دیگر از کشورهای فوق و یا با برنامه ریزی مجدد اعزام می‌شوند.
دبیرخانه جشنواره در این بخش صرفا پذیرای آثار ایرانی در قالب‌های نمایشی متناسب با اولویت های موضوعی و به زبان‌های عربی، انگلیسی و اردو خواهد بود.
به هریک از آثاری که در این بخش حضور پیدا کنند تا مبلغ ۶۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال بودجه تولید پرداخت خواهد شد.
ستاد برگزاری جشنواره از پذیرش آثار با دکور حجیم معذور است.
دبیرخانه جشنواره تنها به اعزام هنرمندان و گروه‌های ایرانی متعهد است که ۲۰ روز قبل از اعزام پاسپورت کل گروه خود را به دبیرخانه ارائه دهند.
با توجه به محدودیت موضوعی و زمانی آثار ایرانی متقاضی پذیرفته شدن در این پخش به منزله راه یافتن به جشنواره است.

گاه شمار بخش اول:
مهلت ارسال متون: ۲۵ تیر
اعلام آثار پذیرفته شده: ۵ مرداد
برگزاری بخش بین الملل اول: شهریور و مهر ۱۴۰۱
مدارک لازم:
ثبت نام در سایت جشنواره و ثبت و بارگذاری اطلاعات درخواستی به صورت کامل

نکات مهم:
برخی آثار به صلاحدید دبیرخانه جشنواره جهت اجرا در بخش عمومی و پایانی جشنواره (آبان و آذر ۱۴۰۱) دعوت می‌شوند و اجرا در این بخش جز تعهدات تمامی گرو‌ه‌ها است.
از تمامی گروه های نمایشی حاضر در بخش بین الملل در اختتامیه جشنواره تقدیر به عمل می‌آید.
تمامی حقوقی مادی و معنوی آثار راه یافته به بخش نهایی جشنواره طبق قرارداد انعقادی متعلق به انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح خواهد بود و این انجمن به عنوان سرمایه گذار اثر متولی هرگونه تصمیم اجرایی اعم از حضور در دیگر جشنواره‌ها و اجرای عمومی آن خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معرفی آثار راه یافته به بخش رادیو تئاتر و انتشار جدول اجراها

به گزارش روابط عمومی جشنواره از میانِ آثار رسیده به دبیرخانه‌ جشنواره بین‌المللی تئاتر مقاومت، یازده گروه برای حضور در بخش «رادیو تئاتر» پذیرفته شده‌اند. اسامی آثار پذیرفته شده برای

مطالعه بیشتر »

برگزیدگان بخش نمایش خیابانی جشنواره تئاتر مقاومت معرفی شدند

مراسم اختتامیه بخش خیابانیِ هجدهمین جشنواره تئاتر مقاومت با معرفی برگزیدگان برگزار شد. به گزارش روابط عمومی و ستادخبری هجدهمین جشنواره تئاتر مقاومت، مراسم اختتامیه‌ بخش تئاتر خیابانیِ هجدهمین جشنواره

مطالعه بیشتر »

خبرگزاری تسنیم: تئاتر مقاومت در مسیر پیاده روی اربعین؛ از تعزیه تا تئاتر کودکان / جذابیت نمایش برای زائران کربلا

یک شب همراه با تئاتر مقاومت شدیم تا در مسیر پیاده روی اربعین حسینی؛ شاهد ارتباطِ رویدادهای نمایشی و انتقال مفاهیمی عمیق به مخاطبان باشیم. به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری

مطالعه بیشتر »