جشنواره بین المللی تئاتر مقاومت

فراخوان هجدهمین جشنواره بین المللی تئاتر مقاومت منتشر شد

فراخوان هجدهمین جشنواره بین المللی تئاترمقاومت با اضافه شدن بخش‌های جدید تله‌تئاتر، تئاتر ملل در کشورهای اسلامی و پیاده‌روی اربعین منتشر شد.

انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس، فراخوان هجدهمین جشنواره بین المللی تئاتر مقاومت در بخش های صحنه‌ای، خیابانی و محیطی، نمایشنامه‌نویسی، رادیو تئاتر، تله تئاتر و تئاتر ملل منتشر شد و در اختیار جامعه هنرهای نمایشی کشور قرار گرفت.

هجدهمین جشنواره بین المللی تئاتر مقاومت، با نگاهی به تلاش ها، رویکردها و آموزه های ادوار گذشته، تلاش دارد در فرآیندی اندیشه ورزانه و با تمرکز بر تولید همراه با فراگیری و ارتباطی دو سویه میان هنرمندان و مردم در گستره ایران و کشورهای اسلامی گامی تازه در هویت یابی و کارایی گفتمانی، جریانی و کنش ساز فرهنگی، هنری و اجتماعی تولیدات در جشنواره تئاتر مقاومت بر دارد.

در این دوره از جشنواره دو بخش تازه تئاتر ملل با تمرکز بر کشورهای اسلامی و پیاده روی عظیم اربعین حسینی و تله تئاتر افزوده شده است و تمامی بخش های جشنواره بر مبنای تولید آثار جدید پذیرای هنرمندان است. همچنین در این دوره بخش نمایشنامه نویسی پذیرای نویسندگان دیگر ملل در چهارچوب موضوعی جشنواره است. دیگر بخش های جشنواره نیز شامل نمایش های صحنه ای، خیابانی و محیطی، رادیو تئاترو نمایشنامه نویسی می باشد.

علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و مطالعه فراخوان و اخبار این جشنواره می توانند به پایگاه رسمی اطلاع رسانی هجدهمین جشنواره بین المللی تئاترمقاومت به نشانی www.moghavemattheater.ir  مراجعه نمایند.

هجدهمین جشنواره بین المللی تئاتر مقاومت به همت انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح و با دبیری سیدوحید فخر موسوی در بازه زمانی شهریور لغایت آذر ۱۴۰۱ و در گستره ایران و کشورهای اسلامی برگزار می شود.

4 فکری در “فراخوان هجدهمین جشنواره بین المللی تئاتر مقاومت منتشر شد

 1. صالح خواجه پاسخ

  با سلام.
  بخش صحنه‌ای در چه تاریخی برگزار می‌شه؟ و آیا می‌شه بجای نمایشنامه فیلم اجرای عمومی رو ارسال کرد؟

  • ادمین پاسخ

   با سلام، در رابطه با زمان بندی بخش صحنه ای به گاه شمار فراخوان مراجعه نمایید، با توجه به قوانین جشنواره ارسال فیلم غیر قابل قبول است.

  • ادمین پاسخ

   سلام.لطفا به فراخوان مراجعه فرمایید.نمایشنامه را بارگذاری فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فراخوان بخش صحنه ای

جشنوارۀ تئاتر مقاومت، از تمامی هنرمندان وگروه‌های نمایشی تئاتر ایران، جهت حضور در بخش صحنه‌ای دعوت به عمل می‌آورد. شرایط شرکت در بخش صحنه ای:هر تهیه کننده مجاز به ارسال

مطالعه بیشتر »

آثار راه‌یافته به بخش خیابانی هجدهمین دوره جشنواره تئاتر مقاومت

به گزارش روابط عمومی جشنواره ، نمایش‌های راه‌یافته به بخش خیابانیِ هجدهمین جشنواره تئاتر مقاومت معرفی شدند. اسامی این نمایش‌ها را در ادامه می‌خوانید: پرسه در نیاز – کارگردان و

مطالعه بیشتر »

فراخوان هجدهمین جشنواره بین المللی تئاتر مقاومت منتشر شد

فراخوان هجدهمین جشنواره بین المللی تئاترمقاومت با اضافه شدن بخش‌های جدید تله‌تئاتر، تئاتر ملل در کشورهای اسلامی و پیاده‌روی اربعین منتشر شد. انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس، فراخوان هجدهمین

مطالعه بیشتر »